X
تبلیغات
امروز: پنجشنبه 26 مرداد 1396
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی
تمامي فروشگاه هاي فايل ناب به علت کلاه برداري تعطيل و دررديف فيلترينگه

مختصری درباره شهرمان نیشابور

مختصری درباره شهرمان نیشابور دسته: جغرافیا
بازدید: 14 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 21 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 16

این تحقیق با فرمت ورد ، قابل ویرایش ، که در 16 صفحه تهیه شده است نام نیشابور با نام فیروزه هم زاد است و در مقام تعریف ؛ نیشابور را شهر فیروزه های درشت با سنگ های فیروزه نامیده اند نیشابور یک شهر بزرگ و تاریخی است

قیمت فایل فقط 5,300 تومان

خرید

مختصری درباره شهرمان نیشابور 


فهرست:

1- مخترصری درباره شهرمان ...

2- سرمقاله ...

3- عدالت چیست؟

4- بی عدالتی در جهان!

5- عدالت گذشته و ...

6- نامه ای به بوش

7- عدالت در کشور ایران مانند ... 

8- جدول و سرگرمی

9- مصاحبه و نظرات ...

نیشابور زادگاه دانشمندان بزرگی هم چون حکیم عمر خیام ریاضی دان، 

کمال الملک، نقاش، امــام زاده محمد محروق عــطار نیـشابوری  و ... و 

دانشمندان دیگر نیز در اینجا می زیسته اند.

نام نیشابور با نام فیروزه هم زاد است و در مقام تعریف ؛ نیشابور را شهر فیروزه های درشت با سنگ های فیروزه نامیده اند. نیشابور یک شهر بزرگ و تاریخی است و مکان های جذاب و توریستی فراوانی دارد ولی با همه اینها جذبه توریستی اآن کم است. همچنین ساختن خیابان ها و مراکز آموزشی تفریحی در آن به کندی صورت می گیرد از ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران « جناب آقای احمدی نژاد » می خواهیم در صورت امکان در یکی از سفرهایشان به نیشابور بیایند و از نزدیک با مردم دیدن فرمایند. 

آموزش یکی از نیازهای اساسی انسان است و اگر این آموزش مربوط به ارزش ها و مقدسات یک فرهنگ و ملت باشد از اهمیت بیشتری برخوردار خواهد بود و عدالت ارزش اساسی و حیاتی بیشتر در فرهنگ ایرانی و اسلامی خواهد داشت در فرهنگ آرش کمانگیر  و پوریای ولی از همه ی اینها مهمتر در فرهنگ علی واژه ی حق و عدالت از زمان پیدایش ، دورانی درخشان تر از دوران علی نداشته است.  « علی(ع) عین عدالت بود و عدالت عین علی(ع) عدالت چیست؟ 

عدالت یعنی قرار دادن هر چیز در جای خودش، در واقع 

امنیت است. برقراری عدالت و نظم تنها وقتی میسر می شود

که در یک جامعه همبستگی و همدلی و وحدت ملی وجود داشته باشد. 

عدالت اجتماعی به معنای شناخت و رعایت قدر و منزلت هر کسی در جامعه و با وضع مناسب با او رفتار کردن است عدالت واژه ی بسیار شناخته شده است که تمام افراد یک جامعه در هر گروه سنی که قرار داشته باشند خواهان رسیدن به آن و پیاده شدن آن در جامعه اند، رسیدن به این           واژه ی مقدس موانع بسیاری دارد که همه ی مردم جامعه با یکرنگ شدن و داشتن و حدت این موانع را بر طرف کرده تا عدالت در جامعه بهتر گردد چرا که اگر در جامعه عدالت نباشد رفته رفته بی عدالتی جایگزین واژه ی عدالت می گردد. رابطه ی عدالت با پیشرفت کشور این چنین است که انسان می تواند به عنوان یک نیروی فعال در جامعه چرخ های اقتصاد مملکت را به حرکت در آورده و اگر این نیروی فعال پایبند به اعتقادات دینی و عدالت در جامعه باشد رشد اقتصای در جامعه مثبت بوده و قادر خواهیم بود نیازهای جامعه را برطرف کنیم.

عدالت اجتماعی و اقتصادی : یعنی با هریک از افراد به گونه ای رفتار شود که مستحق آن است و در جایی، جای داده شود. کشورهای توسعه یافته مدعی آن هستند که در پرتو توسعه و رفاه و ایجاد نهادهای متناسب با آن، مهم ترین قسمت جدول پیچیده ی مدینه ی فاضله را پر         کرده اند. توزیع درآمدها عادلانه صورت گرفته است و جایگاه اجتماعی افراد بر اساس شایسته سالاری تعیین شده است. 

نوع فایل: word

سایز:21.6 KB 

تعداد صفحه:16 

قیمت فایل فقط 5,300 تومان

خرید

برچسب ها : مختصری درباره شهرمان نیشابور , دانلود مختصری درباره شهرمان نیشابور , مختصری درباره شهرمان نیشابور , نیشابور , عدالت چیست , بی عدالتی در جهان , تحقیق , جزوه , مقاله , پایان نامه , پروژه , دانلود تحقیق , دانلود جزوه , دانلود مقاله , دانلود پایان نامه , دانلود پروژه

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر
ضمانت فایل ناب