X
تبلیغات
امروز: پنجشنبه 26 مرداد 1396
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی
تمامي فروشگاه هاي فايل ناب به علت کلاه برداري تعطيل و دررديف فيلترينگه

معرفی مختصر موزه های استان یزد

معرفی مختصر موزه های استان یزد دسته: جغرافیا
بازدید: 16 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 13 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 15

این تحقیق با فرمت ورد ، قابل ویرایش ، که در 15 صفحه تهیه شده است موزه آئینه و روشنایی این محل که پیش از انقلاب اسلامی گفته می شود که به عنوان باغ و خانه یکی از سرمایه داران یزد مورد استفاده بوده است

قیمت فایل فقط 5,300 تومان

خرید

معرفی مختصر موزه های استان یزد

الف) موزه های وابسته به سازمان میراث فرهنگی و گردشگری . 

1-  موزه آئینه و روشنایی : 

این محل که پیش از انقلاب اسلامی گفته می شود که به عنوان باغ و خانه یکی از سرمایه داران یزد مورد استفاده بوده است . 

پس از پیروزی انقلاب اسلامی با استناد به فتوای چهارمین شهید محراب حضرت آیت ا... صدوقی به عنوان موزه قصر آئینه مورد استفاده عامه مردم قرار گرفت . 

سبک معماری این ساختمان ترکیبی است از معماری سنتی و معماری اروپایی و شامل : اتاق هایی رو به استخر یا نشیمن بهاری ، اتاق خواب ، قسمت شاه نشین، حوضخانه و سرویس است . 

قدمت قدیمی ترین قسمت ساختمان که با مصالح سنتی ساخته شده حدود 60 سال و از احداثات دوران پهلوی است مساحت کل زمین 81740 مترمربع و زیربنای آن 837 مترمربع است . 

در حال حاضر این مکان به عنوان موزه تخصصی آئینه و روشنایی مورد بازدید علاقمندان است و اشیاء نمایش گذاشته و بصورت زیر دسته بندی   می شوند . 

-    اشیاء روشنایی پی سوز شامل : نصبی ، آویز ، پایه دار ، دستی 

-    شمع سوز شامل : نصبی ، آویز ، پایه دار ، دستی 

-    نفت سوزها 

-    گاز سوزها 

-    برق سوزها

-    مجموعه آئینه ها

- نشانی : خ کاشانی روبروی پارک هفت تیر 

- شماره تماس : 8240010 

- تأسیس : 1377             

- تعداد اشیاء : 124 مورد 

2-  موزه زیلو و پلاس میبد : 

زیلو یکی از کهن ترین دست بافته های ایرانی است که به عنوان فرش و زیرانداز مورد استفاده همگان قرار می گرفته است ، تار و پود زیلو از نخها و الیاف پنبه ای و بافت آن در عین سادگی اولیه ، نسبتاً و از فنون ویژه برخوردار بوده است . 

برخلاف انواع دیگر فرش که بیشتر در محیط های عشایری و سردسیر رواج داشته ، بافت و بهره برداری از زیلو بیشتر در مناطق شهری و روستایی به ویژه در نواحی گرم و خشک مرسوم بوده است . 

بهترین زیلوها را در میبد می بافتند و آنجا به اقصی نقاط کشور می فرستادند . موزه زیلو و پلاس میبد در مکان فرهنگی و تاریخی بنام کاروانسرای میبد که از جمله آثار به ثبت رسیده در فهرست آثار ملی کشور می باشد به همت میراث فرهنگی استان افتتاح شد . 

  روند بنیانگذاری موزه زیلوی میبد :

زیلو، یکی از کهنه ترین دستبافته های ایرانی است که به عنوان فرش و زیرانداز مورد استفاده همگان قرار میگرفته است تار و پود زیلو از نخها و الیاف پنبه های و بافت آن در عین سادگی اولیه، نسبتاً پیشرفته و از فنون ویژه ای برخوردار است.

برخلاف انواع دیگر فرش که بیشتر در محیطهای عشایری و سردسیر رواج یافته، بافت و بهره برداری از زیلو بیشتر در مناطق شهری و روستایی به ویژه در مناطق گرم و خشک مرسوم بوده است.

به گواهی گزارشهای تاریخی، بافت زیلو از دیرباز در استانهای فارس و خراسان و آذربایجان و نواحی پیرامون کویر رواج داشته و در منطقه یزد بیشترین و بهترین زیلوها را در منطقه میبد میبافته اند و از اینجا به اقصی نقاط کشور می فرستاده اند.

3-  موزه مردم شناسی ابرکوه : 

نوع فایل: word

سایز:13.7 KB  

تعداد صفحه:15 

قیمت فایل فقط 5,300 تومان

خرید

برچسب ها : معرفی مختصر موزه های استان یزد , دانلود معرفی مختصر موزه های استان یزد , معرفی مختصر موزه های استان یزد , موزه های استان یزد , موزه آئینه و روشنایی , موزه مردم شناسی ابرکوه , تحقیق , جزوه , مقاله , پایان نامه , پروژه , دانلود تحقیق , دانلود جزوه , دانلود مقاله , دانلود پایان نامه , دانلود پروژه

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر
ضمانت فایل ناب