X
تبلیغات
امروز: پنجشنبه 26 مرداد 1396
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی
تمامي فروشگاه هاي فايل ناب به علت کلاه برداري تعطيل و دررديف فيلترينگه

اوقات فراغت و گردشگری در ایران

اوقات فراغت و گردشگری در ایران دسته: جغرافیا
بازدید: 15 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 2911 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 41

این تحقیق با فرمت ورد ، قابل ویرایش ، که در 41 صفحه تهیه شده استگردشگری در اقتصاد جهان جزء ۵ رشته پردرآمد است و درآمدی که در جهان از این صنعت به‌دست می‌آید چیزی بین ۹۰۰ تا ۱۲۰۰ میلیارد دلار در سال است

قیمت فایل فقط 6,500 تومان

خرید

اوقات فراغت و گردشگری در ایران

گردشگری در اقتصاد جهان جزء ۵ رشته پردرآمد است و درآمدی که در جهان از این صنعت به‌دست می‌آید چیزی بین ۹۰۰ تا ۱۲۰۰ میلیارد دلار در سال است.

گردشگری در اقتصاد جهان جزء ۵ رشته پردرآمد است و درآمدی که در جهان از این صنعت به‌دست می‌آید چیزی بین ۹۰۰ تا ۱۲۰۰ میلیارد دلار در سال است. 

در سال ۲۰۰۳ حدود ۱۳ میلیون توریست به کشور مسلمان مالزی سفر کرده‌اند. این میزان در سال گذشته با رشد سالانه حدود ۱۰ درصد، به ۷/۱۵ میلیون نفر رسیده و مالزی از این راه ۸۱/۷ میلیارد دلار درآمد داشته است. 

در حالی‌که از سوی دولت، گردشگری به‌عنوان یکی از محورهای توسعه اعلام شده است، هر سال صدها هزار نفر ایرانی به کشورهای گوناگون اروپائی، عربی و آسیای جنوب‌شرقی سفر می‌کنند و صدها هزار دلار ارز به جیب این کشورها می‌ریزند و این در برابر میزان ورود گردشگر به ایران سنجش کاه است و کوه. 

ذکر مصیبت صنعت گردشگری در ایران مثنوی هفتاد من کاغذ است که در این مجال نمی‌گنجد ناگزیر به اشاره بی‌بسنده می‌کنیم. گزافه‌گوئی نیست اگر ادعا کنیم که ایران یکی از پرجاذبه‌ترین کشورهای جهان از نظر گردشگری است. جاذبه‌های فراوان فرهنگی - هنری، آثار باستانی، معماری و شهرسازی درخشان دیرینه، جاذبه‌های طبیعی همچون کوه‌ها، غارها، جنگل‌ها، دشت‌های سرسبز، کویر بیکران، رودخانه‌ها، دریا و جزایر زیبا و بی‌مانند، همه در کنار هم در گستره این سرزمین، مجموعه بی‌بی بدیل پدید آورده‌اند که مانند آن را در کم‌تر کشوری می‌توان یافت. 

در شهرسازی و شهرنشینی گذشتهٔ ایران پیوند نزدیکی میان فضاهای شهری و فعالیت‌های تفریحی درون شهر و خارج از آن برقرار بوده است. از میانهٔ دههٔ ۳۰ با ورود الگوی شهرسازی و فرهنگ شهرنشینی غرب به ایران، در حالی که کشور ما به لحاظ زیربنائی آمادهٔ پذیرش این فرهنگ وارداتی نبود، یکباره گرفتار این الگوها شدیم، در واقع شهرسازی ما از بعد از سال ۳۵ و تحت‌تأثیر شرایط اجتماعی و سیاسی حاکم، به شکلی یک جانبه نگرانه، بدون در نظر گرفتن شرایط فرهنگی و زیربنائی جامعه، الگوهائی را بر شهرهای ما تحمیل کرد که رفته رفته به تخریب روابط سالم زندگی شهری، سلطهٔ فرهنگ از خودبیگانگی و مردم‌گریزی انجامید و کار به‌جائی رسیده که امروزه در شهرهای بزرگ ما دیگر روابط انسان‌ها همچون گذشته براساس نزدیکی و خویشاوندی نبوده، بلکه ناشی از مجاورت‌ صرف فیزیکی و تحت‌تأثیر مناسباتی است که به مردم ما تحمیل شده است. 

استان مازندران

موقعیت جغرافیایی

استان مازندران در شمال ایران قرار دارد.حد شمالی آن دریای مازندران،حد شرقی آن استان گلستان،حد جنوبی آن استانهای سمنان،تهران و قزوین و حد غربی آن استان گیلان می باشد

ناهمواریها

شكل ناهمواریهای استان مازندران به گونه ای است كه به روشنی می توان آنها را به دو قسمت جلگه ای و كوهستانی تقسیم كرد.امتداد و جهت رشته كوههای البرز،به صورت دیواری مرتفع در مسافتی طولانی،خط ساحلی و جلگه های كناره ای دریای مازندران را محصور كرده است.بدین علّت،تقریباً در سراسر استان،شیب زمین از ارتفاعات به سوی جلگه و دریای مازندران (از شمال به جنوب به سوی سواحل جنوبی،واز شرق به غرب به سوی سواحل شرقی دریا) كاهش می یابد.در محل تلاقی جلگه و كوهپایه های شمالی البرز،به علّت شدّت فرسایش و تراكم آبرفت،قسمتی از ناهمواری های قدیمی به وسیله رسوبات جدیدتر پوشیده شده و تنها در بعضی نقاط به صورت تپه ظاهر شده اند.در قسمت جلگه ای در سواحل جنوبی و شرقی دریای مازندران،تحت تأثیر نسیم دریا و بادهای محلی،تپه های ماسه ای ساحلی تشكیل شده و سدی طبیعی و كم ارتفاع بین دریا و جلگه پدید آورده اند

موقعیت جغرافیایی و طبیعی

   شهرستان مشهد واقع در پهنه جغرافیایی استان خراسان رضوی با وسعت تقریبی  1045  کیلومتر مربع  از شمال به کلات ، از شمال غرب به شهرستان درگز ، از غرب به نیشابور و چناران ، از جنوب به تربت حیدریه و از شرق به سرخس و تربت‌جام محدود می‌شود .

مهمترین ارتفاعات این ناحیه را  هزارمسجد در شمال‌شرق و شرق و رشته‌کوه بینالود در غرب و جنوب غربی آن شکل می‌دهد . اقلیم طبیعی شهرستان مشهد دارای آب و هوا‌ی معتدل است .

پیشینه شهر مشهد

شهر مشهد در میان جلگه‌ای وسیع قرار گرفته که این جلگه تقریباً در برگیرنده همان ناحیه توس باستان است .

سی و سه پل 

این پل كه در نوع خود شاهكارى بى‏نظیر از آثار دوره سلطنت شاه‏ عباس اول است، به هزینه و نظارت سردار معروف او الله ‏وردى‏خان بنا شده. این پل در حدود 300 متر طول و 14 متر عرض دارد و طویل‏ ترین پل زاینده ‏رود است كه در سال 1005 هجرى ساخته شده است. در دوره‌ صفویه‌،مراسم‌ جشن‌ آبریزان‌ یا آبپاشان‌ ارامنه‌ در كنار این‌ پل‌ صورت‌ می‌گرفت‌. ارامنه‌ جلفا، مراسم‌ «خاج‌ شویان‌» را نیزدر محدوده‌ همین‌ پل‌ برگزار می‌كرده‌اند. پل‌ مزبور یكی‌ از شاهكارهای‌ معماری‌ و پل‌ سازی‌ ایران‌ و جهان‌ محسوب‌ می‌شود.

نوع فایل: word

سایز:2.84 MB 

تعداد صفحه:41 

قیمت فایل فقط 6,500 تومان

خرید

برچسب ها : اوقات فراغت و گردشگری در ایران , دانلود اوقات فراغت و گردشگری در ایران , اوقات فراغت و گردشگری در ایران , اوقات فراغت , گردشگری در ایران , موقعیت جغرافیایی , پیشینه شهر مشهد , سی و سه پل , تحقیق , جزوه , مقاله , پایان نامه , پروژه , دانلود تحقیق , دانلود جزوه , دانلود مقاله , دانلود پایان نامه , دانلود پروژه

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر
ضمانت فایل ناب